Natūralios kosmetikos galiojimo laikas

Natūralios kosmetikos galiojimo laikas
Publikuota 2023-09-15 Skaitė 2

Ar kada susimąstėte koks yra natūralios kosmetikos galiojimo laikas ir kaip jį galima būtų pailginti?

 

Natūrali kosmetika grožio pasaulyje vis dažniau “ima viršų” ir pamažu užkariauja visų mūsų širdis, įkvepia pasitikėjimui, suteikia neįtikėtinų rezultatų bei skatina puoselėti savo grožį sveikai, gamtos dovanotais produktais, kurių efektyvumas užtikrintas ir ilgalaikis.

 

Renkantis natūralią kosmetiką, kuri nekenks mūsų grožiui ir sveikatai, patarčiau atkreipti dėmesį į galiojimo laiką, nurodytą ant pakuotės:

Jei kosmetikos priemonė galioja trumpą laiką (iki 1-12 mėn.), panašu, kad išsirinkote natūralų gaminį.Jei galiojimo laikas nurodomas 2 metai ir daugiau – tai priemonė, kurioje begalė cheminių medžiagų ir žalingų konservantų.

 

 

Kodėl natūralaus produkto galiojimo laikas žymiai trumpesnis?

 

Gamta - pats geriausias indikatorius, o natūralūs dalykai yra išgaunami iš gamtos, natūraliu būdu, todėl įvairių ekstraktų, aliejų, nuovirų galiojimo laikas negali būti ilgas.

 

Jei sumaišysite riebalus su vandeniu ir tokį mišinį laikysite kambario temperatūroje, jau po kelių dienų pastebėsite keistų reiškinių: atsiras pelėsis, pradės daugintis mikroorganizmai, mišinys ims skleisti nemalonų kvapą ir atrodys neestetiškai, nes tokiame mišinyje nėra konservuojančių medžiagų ir kitų priedų, palaikančių gaminio kokybę. Dažnai sakoma, kad natūralioje kosmetikoje konservantų vaidmenį atlieka natūralūs konservantai: eteriniai aliejai, rozmarinų ir greipfrutų sėklų ekstraktas, augalinis vitaminas E, tačiau tai ne visai tiesa. Visų pirma, šios augalinės substancijos suteikia antioksidacinių savybių, bet tai nereiškia, kad apsaugo nuo mikroorganizmų dauginimosi. Konservantai ir antioksidantai yra visiškai skirtingos paskirties priedai kosmetikoje.

 

Tiesa, daugelis natūralios kosmetikos gamintojų naudoja ir sintetinius konservantus, prailginančius galiojimo laiką iki 6 – 12 mėn., tačiau neišsigąskite, jie yra leidžiami naudoti ekologiškoje, natūralioje kosmetikoje, sertifikuoti, išgauti iš natūralios augalinės kilmės žaliavų, be to, naudojami itin mažais kiekiais.

 

 

 

Visgi, natūralios kosmetikos gaminių galiojimo laiką galima šiek tiek prailginti, jei: naudosite gaminį teisingai:

 

- Nelaikysite saulėje ir neprovokuosite temperatūrų skirtumų;
- Tepsite mentele, o ne pirštais;
- Laikysite indelį visuomet sandariai uždarytą;
- Saugosite nuo vandens patekimo į gaminį;
- Laikysite tamsioje taroje;
- Laikysite vėsioje vietoje (šaldytuve).

 

Trumpiausiai galioja gaminiai, turintys savo sudėtyje vandens, kuris yra puiki terpė mikroorganizmų dauginimuisi. Tai veido ir kūno kremai, serumai, valikliai, pieneliai. Nenaudokite niekuomet pasibaigusio galiojimo laiko priemonių, Visas priemones naudokite kruopščiai ir atsakingai, priešingu atveju, galite sau tik pakenkti.

 

Puoselėkime savo grožį natūraliai ir rūpestingai.

 

Susijusios prekės
Skirtas visų tipų odai „Sveika oda yra labai svarbi norint sukurti tinkamą pagrindą makiažu..
€1280
53
Skirtas riebiai ir mišriai odai „Skirk dėmesį, prižiūrėk save iš vidaus, ir t..
€1085€1550
63
Skirtas normaliai, sausai, jautriai ir linkusiai į raudonumą odai „Moteris yra kaip rožė.....
€1660
67
Skirtas brandžiai, mišriai, riebiai, linkusiai į bėrimus odai „Gražios nakties, mieg..
€3640€4550
93
Rašyk
Skambink